piątek, 13 grudnia 2013

Z wizytą u Skarbnika

Razem z młodzieżą i europejskimi wolontariuszami, pracującymi w naszej piekarskiej bibliotece, udaliśmy się z wizytą do zabytkowej Kopalni Guido w Zabrzu. Inspiracją do tego wyjazdu była obchodzona niedawno Barbórka – dzień, z którym wiąże się życie zdecydowanej większości Ślązaków. Mieliśmy okazję zobaczyć maszyny i urządzenia, które używane były przez górników niegdyś, ale i te, które używane są do dziś dnia. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że kopalnia jako obiekt zabytkowy pełni dzisiaj różne funkcje kulturalne. Jest miejscem kręcenia filmów, organizacji koncertów i spektakli, a nawet sesji zdjęciowych dla nowożeńców. Kopalniane chodniki "poziomu 320" kryją mnóstwo sekretów, a specyfika pracy górnika sprawia, że budzą respekt i szacunek dla górniczej braci!









Brak komentarzy:

Prześlij komentarz