wtorek, 21 maja 2013

Zwycięzcy The LibraryShip Game 2

    Kolejne zacięte, "morskie" boje dobiegły końca. Liderzy naszej Gry oparli się każdym zakusom na ich triumf. W kategorii dla dorosłych zwyciężyła pani Krystyna Sitko (28 punktów), a w kategorii dziecięcej - Weronika Bochenek (23 punkty). Weronika urosła do rangi bohaterki The LibraryShip Game, gdyż jest to jej drugie z kolei zwycięstwo w tej grze!

    Serdecznie gratulujemy! :-)



piątek, 17 maja 2013

The LibraryShip Game 2 przy wejściu do portu...

    Jeszcze tylko do jutra istnieje możliwość udziału w naszej Grze Bibliotecznej. Dotychczas nikt nie zagroził liderom, choć wielu próbowało... 

 

   

Gra Biblioteczna niestraszna nikomu....

   Najmłodszą uczestniczką The LibraryShip Game 2 była 5-letnia Wiktoria. Zmierzyła się z naszą Grą z uśmiechem na twarzy i bardzo dobrze sobie poradziła :-) .


czwartek, 16 maja 2013

"Kreujemy memy" - wyniki konkursu

    Dnia 15 maja – w Dniu Czytelnika ogłosiliśmy wyniki i wręczyliśmy nagrody w konkursie pt. „Kreujemy memy”, którego treść miała obejmować zagadnienia związane z książką i literaturą. Siedmioosobowe, niezależne jury spośród nadesłanych prac wyłoniło trójkę zwycięzców. Oto laureaci i ich memy:

I miejsce – Anna Słania






 

II miejsce – Dominika Góralczyk






  

III miejsce – Katarzyna Bem






 

Poniżej prezentujemy niektóre z pozostałych konkursowych prac.





   

środa, 15 maja 2013

Dzień Czytelnika!

    Dzisiaj świętujemy w naszej bibliotece Dzień Czytelnika!

    Dla każdej osoby, która w dniu dzisiejszym zawita w nasze progi, mamy cudownie pachnące róże i słodki poczęstunek. Chcemy w ten sposób podziękować naszym Czytelnikom za lata towarzyszenia nam w naszej miłości do literatury. Dla osób, które dzisiaj dołączą do grona użytkowników biblioteki mamy w prezencie interesujące upominki książkowe.

    Serdecznie zapraszamy!




sobota, 11 maja 2013

The LibraryShip Game 2 pod ostrzałem!


    Nasza Gra Biblioteczna w Statki przeżyła prawdziwą nawałnicę. Wielu dzielnych „marynarzy” próbowało wykryć i zdobyć nasze okręty. Niektórym się to udało we wspaniałym stylu. Osobami prowadzącymi w tabeli punktacji są: Weronika Bochenek (kategoria dziecięca) oraz Krystyna Sitko (kategoria dla dorosłych).
    Z niecierpliwością czekamy na kolejnych śmiałków, którzy odważą się zmierzyć z naszymi liderami!







piątek, 10 maja 2013

Emocjonujący finał „Hobbita”

    Zmagania dziesięciorga finalistów V Ogólnomiejskiego Konkursu Czytelniczego pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem” składały się z pięciu etapów. Wymagały one szczegółowej znajomość sylwetek bohaterów i ich przygód. Byliśmy pełni podziwu dla poziomu wiedzy młodzieży na temat treści książki. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były złotymi talarami i szlachetnymi kamieniami, wydartymi wprost ze skarbca smoka Smauga ;-) (czyli słodką galanterią). Poszczególne zadania urozmaicone były muzyką z soundtracka filmu „Hobbit”, prezentacją multimedialną oraz odpowiednimi rekwizytami. Poziom wiedzy był tak wyrównany, że wymagał przeprowadzenia dogrywki, która była bardzo emocjonująca i zacięta. Niemal zabrakło nam pytań!

     Ostatecznie zatriumfowały:
I miejsce – Krystyna Gawleńska (53 punkty)
II miejsce – Wiktoria Krawczyk (52 punkty)
III miejsce – Marta Wysypoł (47 punktów)

     Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Mamy też nadzieję, że w przyszłym roku także będziemy gościć tak zdolną młodzież!
 
 
  







środa, 8 maja 2013

Dzień Bibliotekarza

Radosnego świętowania, Koleżanki i Koledzy!

Sukcesów i zadowolenia z pracy,
sympatii czytelników
oraz zawsze dostępnych informacji i książek! :-)





wtorek, 7 maja 2013

Biblioteczna Gra w Statki czeka na Was!

    Plansza naszej gry jest już gotowa, "statki" zostały ukryte wśród kopert z pytaniami, pierwsi gracze zdobyli już swoje punkty...

Nie dajcie się wyprzedzić!