Lutowe
spotkanie z cyklu „Biblioteka dla Seniora” poświęcone było
kulturze w PRL-u, tak odmiennej od rzeczywistości czasów
współczesnych.
Ironiczne
spojrzenie na modę, literaturę, obyczaje, środki masowego przekazu
tamtej epoki było tematem wspomnień, dyskusji i zabawy. Zebrane na
spotkaniu panie z sentymentem rozmawiały o kultowych serialach,
zdobywanych z trudem książkach, ortalionowych prochowcach, wyrobach
czekoladopodobnych czy kinie na wolnym powietrzu. Za sprawą
przeprowadzonych zadań konkursowych uczestniczki uświadomiły
sobie, że ten trudny ekonomicznie okres miał mimo wszystko swój
specyficzny urok.