Lutowe
spotkanie z cyklu „Biblioteka dla Seniora” poświęcone było
kulturze w PRL-u, tak odmiennej od rzeczywistości czasów
współczesnych.
Ironiczne
spojrzenie na modę, literaturę, obyczaje, środki masowego przekazu
tamtej epoki było tematem wspomnień, dyskusji i zabawy. Zebrane na
spotkaniu panie z sentymentem rozmawiały o kultowych serialach,
zdobywanych z trudem książkach, ortalionowych prochowcach, wyrobach
czekoladopodobnych czy kinie na wolnym powietrzu. Za sprawą
przeprowadzonych zadań konkursowych uczestniczki uświadomiły
sobie, że ten trudny ekonomicznie okres miał mimo wszystko swój
specyficzny urok.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz