piątek, 28 lutego 2014

Blaski i cienie PRL-u

     Lutowe spotkanie z cyklu „Biblioteka dla Seniora” poświęcone było kulturze w PRL-u, tak odmiennej od rzeczywistości czasów współczesnych.
     Ironiczne spojrzenie na modę, literaturę, obyczaje, środki masowego przekazu tamtej epoki było tematem wspomnień, dyskusji i zabawy. Zebrane na spotkaniu panie z sentymentem rozmawiały o kultowych serialach, zdobywanych z trudem książkach, ortalionowych prochowcach, wyrobach czekoladopodobnych czy kinie na wolnym powietrzu. Za sprawą przeprowadzonych zadań konkursowych uczestniczki uświadomiły sobie, że ten trudny ekonomicznie okres miał mimo wszystko swój specyficzny urok.







Brak komentarzy:

Prześlij komentarz