Klub Kulturalnie Zakręconych miał przyjemność obejrzeć spektakl
„My Fair Lady” - musical autorstwa Fredericka
Loewe'a i Alana Jay Lernera, który powstał w 1956 r. na podstawie
sztuki “Pigmalion” (1913 r.) George'a Bernarda Showa. Bardzo
ciekawą modyfikacją przedstawienia Opery Śląskiej było
zastąpienie angielskiej gwary gwarą śląską. Dzięki temu postaci
musicalu były nam bliższe, ale także o wiele zabawniejsze.
Widownia raz po raz wybuchała śmiechem, także z powodu interakcji
wśród widzów, którzy “teatralnym” szeptem dopytywali się o
znaczenie mniej znanych im śląskich wyrażeń.
Serdecznie polecamy do
obejrzenia również ekranizację musicalu z 1964 r. z Audrey
Hepburn w roli tytułowej, a także do przeczytania „Pigmaliona”,
którego oczywiście można znaleźć w naszej bibliotece :-)



Brak komentarzy:
Prześlij komentarz