sobota, 19 października 2013

My Fair Lady z Bytomia

      Klub Kulturalnie Zakręconych miał przyjemność obejrzeć spektakl „My Fair Lady” - musical autorstwa Fredericka Loewe'a i Alana Jay Lernera, który powstał w 1956 r. na podstawie sztuki “Pigmalion” (1913 r.) George'a Bernarda Showa. Bardzo ciekawą modyfikacją przedstawienia Opery Śląskiej było zastąpienie angielskiej gwary gwarą śląską. Dzięki temu postaci musicalu były nam bliższe, ale także o wiele zabawniejsze. Widownia raz po raz wybuchała śmiechem, także z powodu interakcji wśród widzów, którzy “teatralnym” szeptem dopytywali się o znaczenie mniej znanych im śląskich wyrażeń.
       Serdecznie polecamy do obejrzenia również ekranizację musicalu z 1964 r. z Audrey Hepburn w roli tytułowej, a także do przeczytania „Pigmaliona”, którego oczywiście można znaleźć w naszej bibliotece :-)
  


 











Brak komentarzy:

Prześlij komentarz