środa, 8 sierpnia 2012

Wyginam śmiało ciało... :-)

      31. lipca młodzi czytelnicy Filii 5 i 6 odwiedzili gimnastyków Klubu Sportowego "Orzeł" w Brzezinach Śląskich. Dzięki panu Joachimowi Świętkowi poznaliśmy niezwykle bogatą historię piekarskich gimnastyków, w tym nazwiska Mistrzów Polski i Olimpijczyków wywodzących się z tegoż klubu. Mieliśmy sposobność obejrzeć i wypróbować przyrządy, których używają adepci tej dyscypliny, uczestniczyć w rozgrzewce i prawdziwym treningu. Podziwialiśmy precyzyjne i eleganckie układy akrobatyczne, których jakość wymaga wielogodzinnych ćwiczeń i ogromnego wysiłku, a które dostarczają niepowtarzalnych wrażeń.
       Być może ktoś z nas pokusi się o to, by jesienią rozpocząć gimnastyczne treningi, może w którymś z nas drzemie nieodkryty jeszcze talent ...




 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz