środa, 8 sierpnia 2012

Trochę wody dla ochłody!

      Lato, wakacje, upały, a także troska o własne zdrowie to powody, dla których udajemy się na kąpieliska, pływalnie i baseny. Korzystając z pięknej pogody postanowiliśmy i my - uczestnicy cyklu ,,Zawodowe igrzyska” - udać się do Aquaparku w Michałkowicach, by zasięgnąć informacji na temat tego, kto dba o bezpieczeństwo korzystających z takich atrakcji. Tutaj poznaliśmy zawód ratownika, który wykonują zarówno profesjonaliści po Akademii Wychowania Fizycznego, jak również członkowie WOPR - Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zostaliśmy zaznajomieni z historią i zasadami pracy w tejże instytucji, ale też zgłębiliśmy arkana dyscypliny sportowej, którą jest pływanie. Pod czujną opieką ratowników próbowaliśmy pływać różnymi stylami, wiemy już jakie dystanse pokonują olimpijczycy, jak również na czym polega pływanie synchroniczne oraz skoki do wody.
      To była cudowna letnia wyprawa, podczas której otrzymaliśmy porcję wiedzy, ale też odrobinę ochłody!


 




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz