Z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy kolejny - III Zlot Wróżek. Dla młodych czytelników przygotowaliśmy grę planszową, gdzie trzeba było wykazać się sprawnością fizyczną, zdolnościami wokalnymi, wyobraźnią oraz wiedzą o bajkach i innych książkach dla dzieci. Uczestnicy na początku spotkania wylosowali swoją przynależność do jednej z 3 grup: Żółtej, Różowej lub Niebieskiej. W grze planszowej brali udział kolejno reprezentanci drużyn na zasadzie sztafety - w momencie przejścia całej planszy przez któregoś z graczy, grę rozpoczynała kolejna osoba z jego drużyny. Najwięcej emocji dostarczyło pole, na którym należało rozpoznać dotykiem ukryty w worku owoc lub warzywo oraz tzw. "pole spadku" przy końcu gry, które "zrzucało" gracza na niemal sam początek planszy.
Rywalizację wygrały dziewczynki z grupy Różowej - najmłodszej wiekowo. Gra dostarczyła dzieciom wiele radości, podobnie jak upominki, które otrzymał każdy uczestnik naszej zabawy.









Gratuluję ciekawego, wzorowego bloga bibliotecznego w imieniu załogi tutorskiej kursu login:biblioteka. :)
OdpowiedzUsuń