wtorek, 10 września 2013

Książki z Szóstką - "Joyland" Stephena Kinga

Devin Jones, student college’u, zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku, by zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. Tam jednak zmuszony jest zmierzyć się z czymś dużo straszniejszym: brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu – i tym, co po nim następuje. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam...
Życie nie zawsze jest ustawioną grą. Czasem nagrody są prawdziwe. Bywają też cenne.

Pasjonująca opowieść o miłości i stracie, o dorastaniu i starzeniu się – i o tych, którym nie dane jest doświadczyć ani jednego, ani drugiego, bo śmierć zabiera ich przedwcześnie.

„Joyland” to Stephen King w szczytowej pisarskiej formie, równie poruszający jak „Zielona Mila” czy „Skazani na Shawshank”. To jednocześnie kryminał, horror i słodko-gorzka powieść o dojrzewaniu, która poruszy serce nawet najbardziej cynicznego czytelnika.

                                                                           Opis za: www.proszynski.pl



 
"Ta książka Kinga nie jest propozycją dla miłośników grozy! Pisarz , mimo iż opowiada historię nasyconą śmiercią i zabójstwami – nie straszy czytelnika, nie zaskakuje. W zamian oferuje nostalgiczną historię w stylu Zielonej mili, gdzie nie brakuje elementów nadnaturalnych. Jeśli pragniesz suspensu, sięgnij po inną historię autora Lśnienia, bo Joyland to powieść obyczajowa z elementami thrillera, gdzie pojawiają się wątki miłości, przyjaźni, śmierci i choroby, cierpienia i radości. Polecam czytelnikom wrażliwym i melancholijnym, odradzam żądnym krwi, intryg i wilkołaków."
Jadzik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz